پورتال معاونت بهداشت - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فسا

tech

اخبار

آرشیو اخبار

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت : جلسه کمیته بهداشت و درمان ستاد تسهیلات نوروزی به ریاست مهندس کاری معاون اجرایی معاونت بهداشت و با حضور مدیران واحدهای ستادی معاونت بهداشت ، رییس بیمارستان ولی عصر (عج) فسا ، نمایندگانی از فوریتهای پزشکی،  معاونت درمان ، معاونت غذا و دارو ، هلال احمر و رئیس میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان فسا در سالن اجتماعات معاونت بهداشت برگزار گردید.

در این جلسه که با هدف هماهنگی بین ادارات ارائه دهنده خدمات بهداشتی - درمانی شهرستان و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برگزار شد برنامه های بهداشتی و درمانی معاونت های مختلف دانشگاه علوم پزشکی فسا در ایام نوروز تشریح شد و مقرر گردید برنامه خدمات بهداشتی و درمانی و تلفن های ضروری برای ارائه این خدمات در اختیار سازمان میراث فرهنگی و گردشگری قرار گیرد تا این سازمان به نحو مناسب به شهروندان و مسافران اطلاع رسانی کند. همچنین هماهنگی های لازم بین معاونت های دانشگاه علوم پزشکی ، سازمان هلال احمر و سازمان میراث فرهنگی انجام شد.

لازم به ذکر است ، خدماتی که در ایام نوروز توسط دانشگاه علوم پزشکی به مسافرین نوروزی و مردم شهرستان فسا ارائه می شود و در این جلسه تشریح گردید شامل موارد ذیل می باشد :

1- ارائه خدمات دندانپزشکی در مرکز بهداشتی درمانی شماره 1 شهری واقع در خیابان امام خمینی در ایام تعطیل نوروز

2- سامانه تلفنی شکایات بهداشتی 190 جهت ثبت شکایات بهداشتی در خصوص بهداشت مواد غذایی و بهداشت محیط

3- ارائه خدمات پیش بیمارستانی و خدمات درمانی توسط فوریتهای پزشکی و بیمارستانهای شهرستان فسا

4- ارائه خدمات بهداشت محیط شامل بازرسی از اماکن عمومی و مراکز تهیه وتوزیع مواد غذایی و سنجش سلامت آب آشامیدنی در ایام نوروز

5- ارائه خدمات بهداشتی توسط واحد مبارزه با بیماریهای واگیر در خصوص حیوان گزیدگی و  مسمومیتهای شدید نظیر بوتولیسم

6- برنامه ریزی داروخانه های سطح شهرستان برای ارائه خدمت در ایام تعطیل سال و نظارت بر داروخانه ها توسط سازمان غذا و دارو