پورتال معاونت بهداشت - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فسا

tech

اخبار

آرشیو اخبار

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت : جلسه پیشگیری از حوادث و کاهش آسیب چهارشنبه آخر سال با حضور خانم دکتر علیزاده معاون فنی ، خانم فهیمه راستباف و مهندس عزیزی مسئول و کارشناس واحد بیماریهای غیر واگیرمعاونت بهداشت ،سرهنگ ایزدخواه و سرهنگ جلیل موحد زاده از نیروی انتظامی ، سرنگ شعبانزاده مسئول بهداری سپاه پاسداران ، آقای سلیمی نماینده ی اورژانس و نمایندگانی از آموزش و پرورش و شهرداری فسا برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر فریبا علیزاده معاون فنی معاونت بهداشت گفت : برخی از آسیبهای که در چهارشنبه سوری ایجاد می شوند نظیر سوختگی ها یا قطع عضو جبران ناپذیر هستند و همه ی ارگانهای دخیل در پیشگیری از این حوادث باید تمام تلاش خود را برای کاهش این آسیبها انجام دهند.

در ادامه خانم راستباف مسئول واحد غیر واگیر و کارشناس سوانح و حوادث ، آمار فعالیتها و سوانح سال قبل را ارائه نمودند و خاطرنشان کردند : هر چند در سال گذشته در شهر فسا فقط یک مورد حادثه در چهارشنبه آخر سال داشتیم ولی باید تمام تلاش خود را برای کاهش همین یک مورد و حفظ وضعیت مطلوب انجام دهیم.

در  این جلسه راهکارهای پیشگیری از حوادث و سوانح در چهارشنبه آخر سال مطرح شد و شرکت کنندگان در جلسه پیشنهادهای خود را ارئه نمودند و پس از بررسی مصوب گردید: جهت پیشگیری از حوادث و سوانح در چهارشنبه آخر سال با نصب بنر و توزیع پمفلت به مردم اطلاع رسانی شود همچنین لاستیک های فرسوده از سطح شهر توسط ارگانهای ذیربط جمع آوری گردد و نیروی انتظامی در خصوص عدم فروش مواد محترقه توسط رنگ فروشی ها اقدامات لازم را انجام دهد و نیروی انتظامی با همراهی خودروهای اورژانس در خدمت رسانی امن تر به مردم با  همکاری نماید . همچنین مقرر گردید آموزش و پرورش ، آتش نشانی و بسیج در اطلاع رسانی با معاونت بهداشت همکاری کنند.