پورتال معاونت بهداشت - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فسا

tech

اخبار

آرشیو اخبار

مهندس روح ا.. اکبر پور مسئول مرکز بهداشتی درمانی زاهد شهر در این خصوص گفت : در تاریخ95/3/16 ساعت 8 صبح خانم باردار 25 ساله ای با دردهای زایمان به تسهیلات زایمانی زاهدشهر مراجعه کرد که توسط مامای مرکز خانم صدیقه زارع معاینه شد و چون زایمان نزدیک بود و شرایط اعزام زائو در آن زمان وجود نداشته زائو در تسهیلات زایمانی  نگه داشته می شود .

 به گزارش مامای درمانگاه زاهد شهر، دردهای زایمانی خیلی سریع پیشرفت نمود و سرعت پیشرفت دردها دور از انتظار و غیر معمول بود، بعد از اینکه زائو به اتاق زایمان منتقل شد ، زایمان سر نوزاد صورت گرفت ولی خروج گردن و سایر قسمت ها حدود 10 دقیقه پس از خروج سر نوزاد انجام شد .

در شرایطی که احتمال مرگ نوزاد به علت تحت فشار قرار گرفتن وجود داشت با تلاش های بی وقفه مامای مرکز ( خانم صدیقه زارع ) و نیروی خدماتی تسهیلات زایمان ( خانم محکم) زایمان تکمیل شده و نوزاد به سختی و با حالت خفگی متولد گردید .لذا پس از به دنیا آمدن ، سریعاً توسط ماما و پزشک مرکز ( دکتر ملک جمشیدی ) تحریک و احیاء نوزاد شروع شد و نهایتاً با عنایت و لطف خداوند و همکاری پرسنل مرکز بهداشتی درمانی زاهد شهر، نوزاد احیاءگردید و این مادر و نوزاد در سلامت کامل از مرکز تسهیلات زایمانی زاهد شهر مرخص شدند .