پورتال معاونت بهداشت - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فسا

tech

اخبار

آرشیو اخبار

خانم راستباف مسئول واحد بیماریهای غیر واگیر معاونت بهداشت در این خصوص گفت : این دوره آموزشی به درخواست ریاست دادگستری شهرستان فسا و در جهت آگاهی بخشی به کارکنان دادگستری و خانواده های آنان در خصوص بیماریهای قلبی – عروقی و روشهای خود مراقبتی برگزار شد.

راستباف افزود : در این کلاس آموزشی آقای ارشدی نژاد کارشناس قلب و عروق معاونت بهداشت ، بیماری های قلبی - عروقی و عوامل خطر آن را به فراگیران آموزش دادند و مهمترین عوامل خطر در بیماری های قلبی و عروقی ، شامل تغذیه نامناسب ، چاقی ، فعالیت بدنی ناکافی ، مصرف سیگار ، فشار خون بالا ، اختلال در چربی های خون ، دیابت و سن بالا را تشریح کردند.

در ادامه کارکنان دادگستری با مهمترین علائم سکته قلبی  و اهمیت فشار خون بالا و علل و عوارض ناشی از آن به عنوان یک بیماری خاموش و راه های پیشگیری و تشخیص آن آشنا شدند .

مسئول واحد بیماریهای غیر واگیر خاطرنشان کرد : این کلاس آموزشی با استقبال خوب کارکنان دادگستری شهرستان فسا مواجه شد و انشاء ا.. در کلاسهای بعدی در مورد دردهای اسکلتی – عضلانی ، آشنائی با بیماری دیابت و راه های پیشگیری از آن توسط کارشناسان این واحد آموزش داده خواهد شد.