پورتال معاونت بهداشت - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فسا

tech

اخبار

آرشیو اخبار

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ، کلاس آموزش " سرطان و راه های پیشگیری از آن " توسط واحد مبارزه با بیماریهای غیر واگیر معاونت بهداشت برای آموزش به کارکنان دادگستری شهرستان فسا برگزار شد.

در این جلسه آقای حسین محمدی فر کارشناس بیماریهای غیر واگیر معاونت بهداشت در خصوص عوامل خطر بیماری سرطان و راه های پیشگیری از آن و علائم هشدار دهنده سرطان به فراگیران آموزش دادند .

کارشناس بیماریهای غیر واگیر با اشاره به سرطانهای شایع در شهرستان فسا گفت : به علت بالا بودن میزان تابش اشعه ماوراء بنفش در فسا کسانی که برای زمان طولانی در معرض آفتاب قرار می گیرند باید برای پیشگیری از سرطان پوست از کلاه های لبه دار ، کرم ضد آفتاب و پیراهن های آستین بلند استفاده نمیاند .

محمدی فر ، انجام ماموگرافی و خود آزمایی سینه توسط بانوان را از مهمترین روش ها برای تشخیص زود هنگام سرطان سینه و پیشگیری از آن دانست .

 ایشان در خصوص سرطان پروستات در مردان گفت : علائم سرطان پروستات در مردان شامل دوشاخه شدن ادرار ، ظاهر شدن خود در ادرار ، احساس پر بودن مثانه بعد از اجابت مزاج است و کسانی که دارای این علائم هستند باید در اسرع وقت به متخصص ارولوژی مراجعه نمایند.