پورتال معاونت بهداشت - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فسا

tech

اخبار

آرشیو اخبار

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت کارگاه آموزشی بهداشت آرایشگاه ها با حضور کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای در سالن اجتماعات معاونت بهداشت برگزار شد.

در این کارگاه آموزش خانم مهندس سوسن جانی زاده کارشناس بهداشت آرایشگاه های معاونت بهداشت ضمن تشریح خدمات مجاز و غیر مجاز در آرایشگاه های زنانه و مردانه ، مخاطرات و مشکلات بهداشتی ناشی از آنها را توضیح دادند .

خانم مهندس جانی زاده استفاده از لوازم گندزادیی شده و استریل و یکبار مصرف را در آرایشگاه ها ضروری دانستند و گفتند : لوازمی مثل تیغ ، موچین ، قیچی ، شانه و پیشبند باید حتما به صورت شخصی استفاده شود زیرا لوازم تیز و نوک تیز می توانند آلودگیهایی نظیر اچ آی وی و هپاتیت را به افراد دیگر منتقل کنند و لوازمی مانند برس ، شانه نیز به علت تماس با پوست و جوش های زیر مو می توانند منتقل کننده انواع قارچها ، باکتریها و حتی شپش باشند.

کارشناس بهداشت آریشگاه ها افزود : خدماتی مانند بوتاکس ، تاتو ، خالکوبی و سوراخ کردن گوش و ارائه دارو در آرایشگاه ها ممنوع است و در جعبه کمکهای اولیه آرایشگاه ها فقط باید لوازم پانسمان و یک بسته قرص استامینوفن یا آسپرین موجود باشد و در صورت مشاهده سایر داروها تخلف بهداشتی محسوب می شود.