پورتال معاونت بهداشت - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فسا

tech

اخبار

آرشیو اخبار

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ، جلسه کمیته سلامت در حوادث غیر مترقبه معاونت بهداشت با حضور اعضاء و مسئولین آبفا شهری و آبفای روستایی و نماینده امور عشایر شهرستان فسا تشکیل گردید .

در این جلسه مهندس منوچهر جوکاران مسئول واحد مدیریت و کاهش خطر بلایا معاونت بهداشت ، ضمن تشریح اقدامات انجام شده توسط واحدهای مختلف معاونت بهداشت در زمینه حفظ سلامت مردم در مناطق سیل زده شهرستان فسا ، وضعیت این مناطق را تشریح کردند و سوالات و دغدغه های بهداشتی موجود در زمینه آب شرب را از مسئولین آبفای شهری و روستایی پرسیدند.

در ادامه مهندس نیکزاد مسئول آبفای شهری در خصوص رخدادها در زمان وقوع بارندگی های اخیر و بروز سیل و اقدامات انجام شده ، قبل از وقوع سیل در زمینه تامین آب شرب شهر فسا توسط آبفا شهری و همچین رفع مشکلات به وجود آمده را بیان کردند.

مهندس نیکزاد : مشکل به وجود آمده در شهر فسا را ناشی از تغذیه سفرهای زیرزمینی و ورود آب گل آلوده به سفره های زیر زمین دانستند و اظهار داشتند با اقداماتی که انجام شد ،شامل افزایش کلر باقیمانده شبکه و پر کردن مخازن قبل از بارشها ، از بروز مشکلات بهداشتی جلوگیری شد و مخازن آبی که در روز جمعه آب گل آلود وارد آنها شده بود تمیز شده اند و در حال حاضر وضعیت خوبی در زمینه تامین آب شرب شهر فسا داریم .

مهندس حیدری مسئول آبفا روستایی شهرستان فسا نیز ضمن بیان خسارات وارده به خطوط لوله کشی آب شرب برخی مناطق روستایی ابراز داشتند : آبفای روستایی با دریافت اخطارهای سازمان هواشناسی و وزارت نیرو مبنی بر بروز سیل در شهرستان فسا، پیش بینی های لازم در زمینه تامین آب شرب روستاها، از سایر منابع آب شرب را در دستور کار خود قرار داد و استفاده از دستگاه بسته بندی آب برای تامین آب شرب آسیب دیدگان از سیل که برای اولین بار در استان فارس استفاده گردید از دیگر اقدامات موثر آبفا بود که در رفع نیاز آب شرب مناطق آسیب دیده بسیار موثر بوده است .

مسئول آبفا روستایی وضعیت آب شرب اکثر روستاهای شهرستان فسا را مطلوب دانست و  رفع مشکل آب شرب روستاهای فدشکویه و میانشهر را در چند روز آینده نوید دادند.

در این جلسه مسایل بهداشتی و آب شرب عشایر شهرستان نیز مطرح و مورد بررسی قرار گرفت و هماهنگی های لازم با نماینده امور عشایری شهرستان فسا برای  رفع پاره ای از مشکلات به عمل آمد.