پورتال معاونت بهداشت - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فسا

tech

اخبار

آرشیو اخبار

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ، به مناسبت روز جهانی فشار خون بالا ،  کلاس آموزشی کنترل فشار خون بالا و علائم سکته حاد مغزی توسط واحد مبارزه با بیماریهای غیر واگیر معاونت بهداشت با حضور کارشناسان و کاردانهای بهداشتی برگزار شد.

خانم فهیمه راستباف مسئول واحد مبارزه با بیماریها غیر واگیر در خصوص این کلاس آموزشی گفت : هدف از برگزاری این جلسه آموزشی در مرحله اول آموزش به کارشناسان  و کاردانهای بهداشتی و سپس آموزش آبشاری توسط این همکاران به عموم مردم می باشد .

خانم راستباف افزود : در این کلاس آموزش خانم دکتر فاطمه شعبانی متخصص مغز و اعصاب و دبیر کمیته سکته مغزی در مورد طرح 724 مدیریت درمان سکته حاد مغزی به فراگیران آموزش دادند و چگونگی تشخیص سکته حاد مغزی از روی سوالات کلیدی از بیمار شامل موارد ذیل را بیان کردند :

 لبخند بزن ، آیا یک طرف صورت کج افتاده است ؟

هر دو دست را بلند کن آیا یک طرف ضعیف تر است ؟

حرف بزن ، آیا نمی تواند کلامات را درست ادا کند ؟

در این کلاس آموزشی همچنین در رابطه با زمان طلایی 3 ساعته پس از سکته مغزی برای درمان صحیح و سریع به فراگیران آموزش های لازم داده شد.

همچنین به مناسبت روز جهانی فشار خون بالا در مرکز بهداشتی درمانی فدشکویه نیز ایستگاه سلامت توسط مسئولین و تیم بهداشتی این مرکز برپا شد که خدماتی شامل اندازه گیری فشارخون و وزن مراجعه کنندگان به این مرکز اندازه گیری و به آنها مشاوره داده شد و افراد مبتلا به فشار خون بالا به پزشک ارجاع داده شدند .

مسئول مرکز بهداشتی درمانی فدشکویه از دستندرکاران برپایی این غرفه ، خانم ها زینب حیدری کارشناس مبارزه با بیماریها  ، صدیقه حاجی زاده بهورز و آقایان یوسف نوردیان و رضاپور تقدیر و تشکر کرد.