پورتال معاونت بهداشت - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فسا

tech

اخبار

آرشیو اخبار

زنان محور سلامت خانواده محسوب می شوند و علاوه بر مدیریت سلامت اعضاء خانواده، الگوی اصلی آموزش و ترویج شیوه زندگی سالم به نسل بعدی می باشند پیشرفت جامعه در گرو سلامت خانواده‌ها و سلامت خانواده‌ها وابسته به سلامت زنان است درک این مسأله که این عبارات تا چه حد درست و صادقند، کار سختی نیست. کافی است چشمانتان را ببندید و جامعه‌ای را تصور کنید که نیمی از جمعیت آن ناتوان و آسیب پذیر است.

کودکان، ضعف را از مادرانشان به ارث برده‌اند. معلولیت در خانواده‌ها چیز کمیابی نیست و لااقل نیمی از نیروی اقتصادی جامعه از گردونه فعالیت خارج شده‌اند، یا در حد و اندازه‌های خود نیستند. به همین مناسبت ستاد برگزاری هفته سلامت بانوان ، با توجه به اهمیت و شیوع کم تحرکی در جامعه زنان کشور و تاثیر آن بر کلیه ابعاد سلامت آنان از بیماری های قلبی عروقی و سرطان ها تا مشکلات روانی اجتماعی، اسکلتی عضلانی، ناباروری و... موضوع فعالیت فیزیکی را به عنوان محور اصلی پویش فوق در سال جاری انتخاب و شعار "ورزش ،نسخه رایگان سلامت زنان" را تعیین نموده است. 

روزشمارهفته سلامت زنان:

دوشنبه 24مهرماه  فعا لیت فیزیکی مناسب ،ضامن سلامت زنان درهمه گروههای سنی ازکودکان وجوانان تا میانسالان وسالمندان،مادران باردار،معلولین وبیماران

سه شنبه 25مهرماه     نقش فعا لیت جسمانی درپیشگیری ازناباروری زنان

چهارشنبه 26مهرماه    زنان پیشگام والگوی مشارکت خانواده درورزش همگانی

پنج شنبه 27مهرماه     نقش ورزش درسلامت روانی واجتماعی زنان

جمعه 28مهرماه         نقش تمرینات ورزشی درپیشگیری ازبیماریهای اسکلتی عضلانی

شنبه 29مهرماه         نقش ورزش درسلامت قلب وعروق (چاقی ،فشارخون بالا،دیابت)

یکشنبه30مهرماه       نقش فعالیت فیزیکی درپیشگیری ازانواع سرطانها درزنان