پورتال معاونت بهداشت - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فسا

tech

اخبار

آرشیو اخبار

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ، مراسم آغاز فلوراید تراپی سال تحصیلی 97 -96 با حضور معاون بهداشت دانشگاه ، رئیس آموزش و پرورش ششده و قره بلاغ و جمعی از مدیران معاونت بهداشت در مدرسه دخترانه بعثت شهر قره بلاغ برگزار شد.

در ابتدای این مراسم آقای بلاغی رئیس آموزش و پرورش ششده و قره بلاغ با تقدیر و تشکر از همکاری نزدیک معاونت بهداشت و آموزش و پرورش در زمینه حفظ سلامت دانش آموزان  گفت : مدیران و مسئولین امروز جامعه ما محصول تلاشهای مسئولان گذشته هستند و امروز نیز ما باید تلاش کنیم تا دانش آموزان را به مسئولان خوب آینده  از نظر سلامت و اخلاق تبدیل کنیم و آیندگان از ما در این زمینه سوال خواهند کرد.

 در ادامه این مراسم ،دکتر جلال کریمی با اشاره به ارتباط سلامت جسم و موفقیت تحصیلی گفت : تغذیه سالم و رعایت اصول بهداشتی از جمله بهداشت دهان و دندان باعث حفظ سلامت جسمی و در نتیجه موفقیت تحصیلی دانش آموزان خواهد شد.

ایشان افزود : انجام فلوراید تراپی هر شش ماه یکبار می تواند 30 تا 60 درصد از پوسیدگی دندان جلوگیری کند واین یعنی صرفه جویی 30 تا 60 درصدی در هزینه های سلامت دهان و دندان.

دکتر رسول محمودی مسئول واحد بهداشت دهان و دندان معاونت بهداشت در خصوص اجرای برنامه فلوراید تراپی در مدارس شهرستان فسا گفت : در سال تحصیلی گذشته 17854 نفر از دانش آموزان مدارس شهرستان فسا در پایه های اول تا ششم ابتدایی خدمات فلوراید تراپی را دریافت کرده اند و امسال در سال تحصیلی 97 -96 علاوه بر دانش آموزان پایه اول تا ششم ، دانش آموزان پیش دبستانی و پایه هفتم نیزاین خدمات را دریافت خواهند کرد که  پیش بینی می شود حدود 24000 دانش آموزان ، خدمات فلوراید تراپی را درسال تحصیلی جدید دریافت کنند.

در این مراسم برنامه هایی شامل اجرای سرود و دکلمه خوانی توسط دانش آموزان اجرا شد و در پایان دندان دانش آموزان این مدرسه توسط کادر بهداشتی معاونت بهداشت فلوراید تراپی شد.