پورتال معاونت بهداشت - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فسا

tech

اخبار

آرشیو اخبار

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ، جلسه هماهنگی واحد بهداشت محیط با هدف تشدید نظارتها بر مراکز حساس تهیه و توزیع مواد غذایی ، با حضور معاون فنی ، مسئول و کارشناسان بهداشت محیط معاونت بهداشت برگزار شد.

مهندس کرمیمنش مسئول واحد بهداشت محیط در این خصوص گفت : هر ساله با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و عرضه مواد غذایی خاص در این ماه و استقبال مردم برای خرید زولبیا ، بامیه و انواع آش وهمچنین توزیع نذورات در مساجد و اماکن متبرکه،لزوم نظارت بیش از پیش بهداشت محیط ضروری است ، درهمین راستا واحد بهداشت محیط نظارتهای خود را بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و حساس نظیر قنادی ها ، آشپزی ها و آشپزخانه مساجد و حسینه ها در ماه مبارک رمضان تشدید می کند.

کرمیمنش افزود : در جلسه ای که در همین زمینه جهت هماهنگی نیروهای بهداشت محیط برگزار شد، برنامه تشدید بازرسیهای بهداشت محیط برای بازرسین تشریح شد و بر استفاده از تجهیزات سنجش پرتابل برای ارزیابی سلامت مواد غذایی ، بخصوص سلامت روغن هایی که در فرایند تولید زولبیا و بامیه استفاده می شوند تاکید گردید.

مسئول واحد بهداشت محیط خاطرنشان کرد : سامانه شکایات مردمی 190 جهت رسیدگی به شکایات بهداشتی به صورت 24 ساعته آماده ثبت شکایات مردمی می باشد و بازرسین بهداشت محیط در اسرع وقت به این شکایات رسیدگی خواهند کرد.