پورتال معاونت بهداشت - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فسا

tech

اخبار

آرشیو اخبار

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ،برنامه تشدید بازرسی های بهداشت محیط از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان در دو نوبت صبح و عصر در حال اجراست .

مهندس مجتبی کرمیمنش مسئول واحد بهداشت محیط در این خصوص گفت :در برنامه تشدید بازرسی ها 25 نفر از بازرسین بهداشت محیط حضور دارند که به صورت تیم های بازرسی 2 و 3 نفره از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن حساس بخصوص قنادی ها و آشپزی ها بازرسی می کنند .

کرمیمنش افزود : در این بازرسها از تجهیزات پرتابل سنجش دما ، سنجش سلامت روغن و سنجش بار میکروبی سطوح استفاده می شود و در صورتی که ماده غذایی نظیر روغن تهیه زولبیا ناسالم باشد یا ماده غذایی در شرایط نامناسب نگهداری شود، کارشناسان بهداشت محیط در اسرع وقت مواد غذایی ناسالم را توقیف خواهند کرد .

وی افزود : در بازرسی هایی که تا 11 رمضان توسط کارشناسان بهداشت محیط انجام شد ، میزان 350 کیلوگرم مواد غذایی فاسد از سطح عرضه جمع آوری شده است.

 مسئول واحد بهداشت محیط خاطرنشان کرد ، کارشناسان این واحد در تمامی ساعات شبانه روز به صورت آنکال آماده رسیدگی به شکایات مردمی هستند و شهروندان فسایی نیز می توانند به صورت 24 ساعته از طریق سامانه 190 شکایات بهداشتی خود را ثبت نمایند .