پورتال معاونت بهداشت - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فسا

tech

اخبار

آرشیو اخبار

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ، بازرسین بهداشت محیط، سالن غیر مجاز زیبایی که به صورت غیرقانونی در منزل، خدمات تخصصی زیبایی ارائه می کرد را پس از شناسایی و هماهنگی با مقامات قضایی ،تعطیل و تجهیزات مورد استفاده را ضبط کردند.

مهندس مجتبی کرمیمنش مسئول واحد بهداشت محیط معاونت بهداشت در این خصوص گفت : با توجه به امکان انتقال بیماریهای واگیر نظیر ایدز و هپاتیت از طریق برخی فرایندهای زیبایی مثل تتو و میکرودرم و احتمال عفونت ، سوختگی و لک های پوستی در اثر فرایند لیزر موهای زائد، این فرایندها باید در مکانهای معتبر با مجوزهای بهداشتی لازم و تحت نظر مقامات بهداشتی انجام شود و واحد بهداشت محیط با مراکز غیر مجاز ارائه دهنده این خدمات به علت به خطر انداختن سلامت عمومی برخورد خواهد کرد.

وی افزود : مراکزی که قصد انجام فعالیتهای تخصصی زیبایی را دارند باید دارای مجوزهای لازم از مقامات بهداشتی باشند و برخی از خدمات تخصصی زیبایی باید حتما تحت نظر متخصص پوست و مو انجام شوند.

کرمیمنش به مردم توصیه کرد : از دریافت خدمات تخصصی زیبایی نظیر لیزر موهای زائد و میکرودرم ، در منازل و مراکز غیر مجاز، خودداری نمایند و سلامت خود را به مخاطره نیندازند.

مسئول واحد بهداشت محیط تاکید کرد : بازرسین بهداشت محیط با کسب اطلاعات از منابع مختلف و شناسایی مراکز زیرزمینی و غیر مجاز زیبایی ، به صورت جد با این مراکز برخورد خواهد کرد.