پورتال معاونت بهداشت - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فسا

tech

اخبار

آرشیو اخبار

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ،17 مهرماه روز جهانی تخم مرغ است، شعار امسال روز جهانی تخم مرغ ، "سلامت برای همه، تخم مرغ برای همه" است .

زینب همت دار مسئول واحد تغذیه معاونت بهداشت در این خصو ص گفت : تخم مرغ یکی از معدود غذاهایی است که می تواند نیازهای بدن را بطور متعادل تأمین نماید. تخم مرغ شامل ترکیبات کاملی از پروتئین است و حاوی موادی مانند کولین، لوتئین و گزانتین می باشدکه نقش عمده ای در تکامل مغز جنین و نوزاد دارد و از کوری و آلزایمر جلوگیری می کند و موجب تقویت سیستم عصبی می شود. تخم مرغ محتوای انرژی پایینی دارد و علاوه بر داشتن حس سیری در معده، مانع از دریافت کالری اضافی و ایجاد چاقی در فرد می شود.

تخم مرغ بدلیل دارا بودن 210 میلی گرم کلسترول در دهه های گذشته جایگاه مناسبی در سبد غذایی مردم نداشته و متاسفانه سرانه مصرف تخم مرغ در کشور ما از اندازه جهانی پایین تر است. چون تصور می شد که با خوردن آن کلسترول خون افزایش یافته و در نتیجه بیماری های قلبی-عروقی و خطر حمله قلبی را افزایش می دهد. امروزه مطالعات متعددی که توسط محققین بسیار معتبر و در طول سال های متمادی بر روی افراد بسیار زیادی در کشورهای مختلف صورت گرفته كه ثابت کرده اند :

1- تغذیه با تخم مرغ نه تنها نسبت LDL : HDL که مهم ترین شاخص برای تعیین احتمال خطر بیماری های قلبی است را تغییر بسیار کمی می دهد و در نتیجه بر روی احتمال بروز بیماریهای قلبی-عروقی اثری ندارد، بلکه باعث کاهش پاسخ های التهابی در بدن می گردد.

2- آنچه که در تولید کلسترول خون در بدن نقش دارد اسیدهای چرب اشباع بویژه نوع ترانس است و نه کلسترول های غذایی. تنها يك سوم اسیدهای چرب تخم مرغ از نوع اشباع می باشد و کلسترولی هم که در اثر خوردن تخم مرغ در بدن تولید می شود از نوع HDL (کلسترول خوب) و LDL کم آتروژنیک است که هیچ تغییر معنی داری را در نسبت LDL:HDL ایجاد نمی کند. 

مصرف تخم مرغ در زنان باردار و شیرده ،کودکان و نوجوانان در حال رشد، ورزشکاران و کلیه بزرگسالان سالم و همچنین در دوران پس از بیماري بدلیل ارزش غذایی بالا ضروری است. مصرف یک تخم مرغ در روز در این افراد بلامانع بوده و در برخی موارد توصیه اضافه تر هم ممکن است صورت گیرد. گرچه در برخی شرایط باید در مصرف تخم مرغ ملاحظاتی صورت پذیرد ولی بدلیل خواص ویژه و منحصر بفردي که در تخم مرغ وجود داشته و عدم مصرف آن می تواند کمبود موادي مثل کولین، لوتئین و گزانتین را بخصوص در این افراد به همراه داشته باشد لذا نباید مصرف تخم مرغ در هیچ گروه سنی حذف شود بلکه مقدار مصرف آن با نظر پزشک معالج تعدیل شود. حتی در افراد داراي بیماري هایی همچون دیابت، فشار خون بالا و قلبی-عروقی مصرف تا حدود 3 عدد در هفته نیز پیشنهاد می شود. البته در اینصورت باید از خوردن غذاهاي چرب و پر نمک همراه تخم مرغ خودداري شده و روش پخت تخم مرغ نیز بدون روغن انتخاب کرد که در اینصورت نه تنها خطري نخواهد داشت بلکه در این گروه هاي خاص مفید هم خواهد بود.

بدلیل اهمیت تخم مرغ 17 مهرماه روز جهانی تخم مرغ نامیده شده است. شعار امسال روز جهانی تخم مرغ "سلامت برای همه، تخم مرغ برای همه" می باشد.