پورتال معاونت بهداشت - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فسا

tech

اخبار

آرشیو اخبار

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ، طی مراسمی که با حضور امام جمعه زاهدشهر ، بخشدار شیبکوه ، مسئول واحد تغذیه معاونت بهداشت ،رئیس بهزیستی فسا ونماینده آموزش و پرورش شیبکوه در مهد کودک بهار زاهد شهر برگزار شد برنامه یک وعده غذای گرم در مهد کودکهای روستایی فسا آغاز گردید .

زینب همت دار مسوول واحد تغذیه معاونت بهداشت در خصوص تغذیه در مهد کودکهای مناطق روستایی گفت : برنامه یک وعده غذای گرم در روستا مهدها با همکاری معاونت بهداشت و اداره بهزیستی شهرستان در حال اجرا می باشد.

همت دار با بیان اینکه این برنامه با هدف بهبود وضعیت تغذیه کودکان 2 تا ۶ ساله و به منظور تامین بخشی از نیازهای تغذیه ای آنان از مهرماه ۱۳۸۶ تاکنون در فسا در حال اجراست، افزود: در این برنامه، در طول هفته صبحانه، میان وعده و یا ناهار به کودکان این مهدها داده می‌شود که باعث ایجاد انگیزه برای حضور کودکان در مهدهای کودک نیز می‌شود. وی اظهار داشت: در این طرح 31 روستا مهد با 1019 کودک از 120 وعده غذای گرم بهره‌مند می‌شوند. حامی مالی این برنامه سازمان بهزیستی و وظیفه آموزش به مربیان و نظارت بر نحوه ی تغذیه کودکان و رعایت اصول بهداشتی بر عهده معاونت بهداشت می باشد.