پورتال معاونت بهداشت - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فسا

tech

اخبار

آرشیو اخبار

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ، کارشناسان بهداشت محیط و مبارزه با بیماریهای واگیر به مناسبت اربعین حسینی از مجموعه اقامتی- زیارتی امامزاده اسماعیل (ع) بازدید کردند.

مهندس کرمیمنش مسئول واحد بهداشت محیط در این خصوص گفت : مجموعه اقامتی- زیارتی امامزاده اسماعیل یکی از اماکن استراحت زائرین پاکستانی و افغانستانی است که قصد عزیمت به عراق را دارند و در سال گذشته نزدیک به 2000 زائر خارجی در این محل استراحت یا بیتوته کرده اند به همین دلیل نظارت بهداشتی بر این مجموعه اقامتی زیارتی برای حفظ سلامت زائرین اباعبدا.. الحسین ضروری می باشد . در همین راستا بازرسین بهداشت محیط و کارشناسان واحد مبارزه با بیماریهای واگیر معاونت بهداشت در قالب اکیپ های بازرسی با حضور در مجموعه اقامتی – زیارتی امامزاده اسماعیل (ع) از زائرسرا ، موکب و آشپزخانه مستقر در این محل بازدید کردند و ضمن سنجلش  بار میکروبی سطحی در محل طبخ غذا در رستوران و اغذیه فروشی ها ی این محل ،آب شرب زائرین و سلامت مواد غذایی موجود در مراکز توزیع مواد غذایی را مورد پایش قرار دادند.

وی افزود : کارشناسان بهداشت ضمن نظارت بر اتوبوس های زائرین حاضر دراین محل به نیرویهای شاغل در امامزاده نیز آموزش بهداشت ارائه نمودند.