پورتال معاونت بهداشت - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فسا

tech

اخبار

آرشیو اخبار

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ، آزمایش اچ آی وی – ایدز به آزمایشات قبل از ازدواج افزوده شد و زوجین می توانند این آزمایش را قبل از ازدواج انجام دهند.

دکتر جلال کریمی معاون بهداشت دانشگاه در این خصوص گفت : در راستای اجرای ماده 23 قانون حمایت از خانواده مصوب سال 1391 مجلس شورای اسلامی و وظایف محوله به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ، معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا از ابتدای آبان ماه 1397 اقدام به انجام آزمایش اچ آی وی/ ایدز قبل از ازدواج نموده است .

وی افزود : این آزمایش کاملا داوطلبانه می باشد و در صورت تمایل زوجین ، قبل از ازدواج از نظر ابتلا به اچ آی وی/ ایدز بررسی می شوند و زوجین بعد از دریافت آموزش های مرتبط با اچ آی وی و ایدز در قالب دوره آموزشی قبل از ازدواج می توانند با دریافت معرفی نامه جهت انجام مشاوره و تست اچ ای وی به مرکز مشاوره بیماری های رفتاری مراجعه کنند.

مهندس حجت ا.. ستوده کارشناس ارشد واحد بیماریهای واگیر در خصوص استقبال از این برنامه گفت : با توجه به آموزش های موثر در این زمینه، تاکنون مراجعه جهت انجام آزمایش در سطح  مطلوبی بوده است و روز به روز در حال افزایش  می باشد.

وی افزود: اطلاعات نادرست درباره بیماری ایدز باعث ایجاد ترس، انگ و تبعیض در اجتماع می شود. انتقال اطلاعات صحیح و مثبت به مردم بخصوص جوانان و نوجوانان در زمینه اچ آی وی / ایدز موجب ازبین رفتن انگ اجتماعی و  از بین رفتن ترس از آزمایش اچ آی وی می گردد. چنین برنامه هایی در پیشگیری و کنترل ایدز بسیار مفید و کارآمد خواهد بود.

 ستوده خاطرنشان کرد : کلیه خدمات مرکز مشاوره بیماری های رفتاری کاملا محرمانه و بصورت رایگان می باشد و تمام افراد می توانند جهت دریافت خدمات به این مرکز به آدرس زیر مراجعه نمایند.

فسا خیابان امام خمینی، مرکز بهداشتی درمانی شماره1 مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری تلفن : 53356800 و 53350220