پورتال معاونت بهداشت - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فسا

tech

اخبار

آرشیو اخبار

 

میوه ها به عنوان منابع غنی از ویتامین و فیبر نقش مهمی در تامین نیازهای غذایی و سلامت انسان دارند. امروزه میوه هایی که در نیم کره جنوبی زمین تولید میشوند پس از چند روز در فاصله هزاران کیلومتری دورتر به مصرف ساکنان نیم کره شمالی زمین می رسند و بلعکس .لازمه این جابجایی های بزرگ و گسترده فراهم آوردن محیطی مناسب برای حفظ کیفیت و جلوگیری از پوسیدگی میوه ها است .

مهندس محمد کاظم حیدر ی کارشناس بهداشت محیط در این خصوص گفت : ميوه ها و سبزيجات پس از برداشت داراي بافتهای زنده هستند که  فعاليت متابوليكي دارند. عمده ترين فعاليت متابوليكي كه پس از برداشت محصول نيز ادامه دارد تنفس است و این تنفس باعث تعرق می شود ، به همین دلیل میوه ها در بسته بندی های پلاستیکی ایجاد رطوبت می کنند و این رطوبت باعث رشد قارچها و فساد میوه می شود .

وی افزود : کشاورزان و تاجران میوه برای جلوگیری از کپک زدگی میوه هایی نظیر موز و مرکباتی که در کیسته های نایلون بسته بندی می شوند از روش غوطه ور کردن این میوه ها در قارچ کش ها و سپس بسته بندی استفاده می کنند و چون قارچ کش ها سمومی هستند که برای سلامت انسان مضر می باشند ، توصیه می شود موز و مرکبات بسته بندی شده در نایلون را حتما قبل از مصرف بشویید و چون موز به صورت معمول ، بخصوص در مراسمات بزرگ کمتر توسط میزبان شسته می شود حتما پس از مصرف موز  ، دستان خود را شسته تا قارچ کشهای آغشته شده به پوست زدوده شود.