پورتال معاونت بهداشت - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فسا

tech

اخبار

آرشیو اخبار

 

تیم درمانی مرکز بهداشتی – درمانی شبانه روزی ششده با همکاری تکنسینهای اورژانس115 در اقدامی بموقع و انجام احیاء موفق قلبی – ریوی، جان مرد 63 ساله دچار ایست قلبی را نجات دادند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت؛ مسوول مرکز بهداشتی – درمانی شبانه روزی ششده در این خصوص گفت: در ساعت7:30 صبح سه شنبه 23 بهمن ماه، آقای 63 ساله با درد قفسه سینه و کاهش هوشیاری به این مرکز انتقال داده شد و پس از معاینه توسط پزشک و انجام نوار قلب با توجه به پایین بودن فشار خون و بی نظمی ضربان، داروهای قلبی تزریق گردید که بیمار در زمان گرفتن دارو دچار ایست قلبی شد .

مهدی گلستانکار افزود: بلافاصله با همکاری تکنسینهای اورژانس و کادر درمانی درمانگاه، عملیات احیاء قلبی و ریوی با موفقیت در مدت زمان 10 دقیقه انجام شد و علایم حیاتی در بیمار ظاهر و ضربان قلب و تنفس بیمار به وضعیت مناسب رسید و پس از اقدامات تکمیلی جهت ادامه درمان به بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) انتقال داده شد.

وی از تلاش های آقایان مرتضی قلندری و حامد صفرپور تکنسینهای پایگاه اورژانس ششده و دکتر الهام رحیمی زاده، زینب آسوده و زهره زرین بال کادر درمانی  مرکز بهداشتی - درمانی ششده قدردانی نمود.