پورتال معاونت بهداشت - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فسا

tech

اخبار

آرشیو اخبار

🔹فاطمه شهیدی مدیر گروه سلامت خانواده معاونت بهداشت : با توجه به کاهش آهنگ رشد جمعیت ایران به کمتر از یک درصد  و نگرانی از پیری جمعیت، توقف کامل سیاست کنترل جمعیت، رشد موالید وافزایش فرزندآوری در دستور کار تمام ارکان جمهوری اسلامی قرار گرفته است.

🔹 وی افزود :این سیاست در اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ ازطرف رهبر معظم انقلاب و پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ گردید. این سیاست ها در راستای اهمیّت مقوله جمعیّت در اقتدار ملّی وبا توجه به پویندگی، بالندگی و جوانی جمعیّت کنونی کشور به عنوان یک فرصت و امتیاز و در جهت جبران  کاهش نرخ رشد جمعیت ونرخ باروری در سال های گذشته ابلاغ شد .

🔹شهیدی اظهار داشت : سیاست های ملی جمعیت در ۱۴ بند به همه دستگاه ها ابلاغ و در آن بر ضرورت هماهنگی وتقسیم کار بین ارکان نظام ودستگاه های ذیربط برای اجرای دقیق ،سریع وقوی این سیاستها تاکید شد و  30اردیبهشت سالروز ابلاغ سیاست های کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری به عنوان روز ملی جمعیت نامگذاری گردید .

🔹مدیر گروه سلامت خانواده خاطرنشان کرد :خدمات باروری سالم ومشاوره فرزندآوری از اقدامات واحد سلامت جمعیت ،خانواده ومدارس معاونت بهداشت می باشد که باید  با توجه به ابلاغ دستور تشکیل کمیته صیانت از جمعیت ودر اولویت قراردادن برنامه ها ی آن وفرزند آوری ، امید است بتوانیم در جهت دستیابی به اهداف افزایش رشد جمعیت کشورکه منطبق با سیاسهای جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری است ،گام موثری برداریم .