پورتال معاونت بهداشت - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فسا

tech

اخبار

آرشیو اخبار

 اهمیت بهداشتی و راه های مبارزه با سوسک کابینت ( سوسری آلمانی )

سوسری آلمانی که در بین مردم به سوسک کابینت معروف است . دارای رنگ قهوه ای متمایل به زرد بوده و طول بدن آن  بین 10- 15 میلی متر می باشد . این  ویژگیهای بدنی این گونه را به عنوان کوچکترین سوسریهای ساکن در اماکن انسانی مطرح می سازد .ماده ی این گونه ، کپسول تخم را تا کمی قبل از تفریغ با خود حمل می کند .طول کپسول تخم 7-9 میلی متر است. و در داخل آن حدود 40 تخم وجود دارد. سوسری ماده در طول عمر خود می تواند 300 سوسری جدید بوجود آورد.

محل زندگی سوسریهای آلمانی اماکن تاریک و مرطوب و بطور کلی محلهایی که بتوانند به راحتی غذای مورد نیاز خود را بدست آورند می باشد.

اهمیت بهداشتی :

سوسریهای از این نظر که کثافات را می پراکنند ، دارای اهمیت هستند . این حشرات عادت دارند همیشه مقداری از مواد غذایی را که تا حدی هضم کرده اند ، استفراغ کنند و هنگام تغذیه روی ماده غذایی مدفوع کنند .علاوه بر اینها موادی از دهان و غدد خود ترشح می کنند که موجب متصاعد شدن بوی نامطبوع و ماندگار در محیط آلوده می شود .

سوسری ها به علت تغذیه از زباله ، مدفوع  و حرکت در زهکشها و لوله های فاضلاب می تواند موجب انتقال مکانیکی عوامل بیماری زا به انسان شود .

این حشرات حاملین قطعی یا مشکوک ارگانیسمهای عامل دیاریا ، دیسانتری ، وبا ، جذام ، طاعون ، تب تیفوئیدی و بیماریهای ویروسی مانند هپاتیت و فلج اطفال هستند .

روش های کنترل

کنترل موثر سوسریها در مناطق معتدلی ( که جمعیت این حشرات در فصل زمستان نمی تواند بیرون از  اماکن مسکونی زندگی کند ) نسبت به مناطق گرم و مرطوب ساده تر است . کلید اصلی کنترل این حشرات پاکیزگی است .

آلودگی شدید به سوسریها را می توان با استفاده از روشهای شیمیایی همراه با مدیریت بهسازی محیط با هدف محروم کردن آنها از  غذا و پناهگاه برطرف نمود . آلودگی های خفیف به این حشرات را نیز می توان با استفاده از تله ها و طعمه ها به سادگی کنترل کرد.

مدیریت محیط

1.        مواد غذایی را باید در ظروف دربسته و داخل کابینت یا یخچال نگهداری نمود .

2.        تمام سطوح آشپزخانه ، حمام و توالت  و منزل را باید به صورتی تمیز نمود که خرده ریزهای مواد غذایی و مواد آلی روی آنها باقی نماند .

3.        سطل های زباله را باید همواره در بسته نگهداشت و ترجیحا روزانه تخلیه کرد.

4.        درزها و شکافهایی را که به محیط بیرون راه دارند و امکان ورود سوسریها از طریق آنها به منزل وجود دارد را مسدود کنید و شکافهای دیوار و کنار لوله های فاضلاب را با مواد مناسب مثل گچ ، سیمان یا چسب شیشه پر کنید .

کنترل شیمیایی

محل های که باید سمپاشی شوند

آشپزخانه ، پشت قرنیز و در طول آن ، داخل و اطراف سینک ، زیر و داخل قفسه ها ، زیر صندلی ها و میزها ، داخل کابینت ، اطراف یخچال ، اطراف لوله ها ، مجاری فاضلاب باید با دقت سمپاشی شوند .

تکرار سمپاشی

یک بار سمپاشی معمولا سوسریها را نابود نمی کند ، در مورد بسیاری از گونه های این حشرات انجام سمپاشی مجدد با فاصله زمانی یک ماه برای کشتن نوچه ها یی که تازه از تخم بیرون آمده اند یا پیشگیری از آلودگی مجدد لازم است .

حشره کش های مجاز مورد استفاده

به دلیل گسترش مقاومت و بنابر ملاحضات زیست محیطی استفاده از حشره کشهای ارگانوکلره و ارگانو فسفره و برخی از انواع کارباماتها ممنوع  شده  است . امروزه تمایل زیادی برای استفاده از حشره کشهای پایرتروئید مصنوعی( به دلیل خطر کمتر برای حیوانات خونگرم )  و ترکیبات متوقف کننده رشد در حشرات بوجود آمده است .

از جمله حشره کشهای پایرتروئیدی  که میتوان برای این منظور از بازار خریداری کرد دلتامترین ، پریمترین و آلفا سایپرمترین می باشد .( توجه : برای استفاده از این گونه سموم حتما با متخصیص این امر( کارشناسان بهداشت محیط ) مشورت کنید ) .

 

برگرفته از کتاب آشنایی با بندپایان آفت بهداشتی و روشهای مبارزه با آنها ترجمه و تالیف دکتر مصطفی غفاری  - مهرداد ضرابی -1388.