پورتال معاونت بهداشت - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فسا

tech

اخبار

آرشیو اخبار

 

به گزارش وب دا ؛ عبداله عزیزی کارشناس مبارزه با بیماریهای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت : صبحانه مفصل ، نقش مهمی در جلوگیری از چاقی و ابتلا به دیابت ایفا می کند.
عزیزی افزود : افرادی که وعده صبحانه شان مفصل است در مقایسه با کسانی که وعده شامشان  مفصل ترین وعده غذایی آنان است ، کمتر دچار افزایش ناگهانی قند خون می شوند.
به گفته وی بهتر است به وعده صبحانه ، توجه ویژه داشت و همراه با ورزش و کنترل وزن ،‌ به این وعده غذایی  دقت کرد تا از بروز چاقی و دیابت جلوگیری شود.
کارشناس مبارزه با بیماریهای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت : تحقیقات نشان می دهند یک صبحانه مناسب و سالم نقش بسیار مهمی در کاهش وزن و همچنین پیشگیری از بیماری های مزمن از جمله بیماری های قلبی- عروقی و دیابت نوع دو ایفا می کند.
وی اضافه کرد : اغلب افراد تصور می کنند حذف وعده های غذایی از جمله صبحانه به تناسب اندام کمک می کند، در حالی که تحقیقات نشان می دهند افرادی که صبحانه می خورند لاغرتر از کسانی هستند که این وعده غذایی مهم و حیاتی را حذف می کنند.
عبداله عزیزی گفت : در برخی مطالعات مشخص شده است حذف صبحانه احتمال اضافه وزن و چاقی را 4 برابر افزایش می دهد.به عقیده متخصصان خوردن یک صبحانه کامل و حاوی کربوهیدرات و پروتئین و رعایت یک رژیم غذایی متناسب در باقی ساعات روز، موجب کاهش وزن و حفظ آن می‌شود.
به گفته این کارشناس مصرف صبحانه موجب کنترل اشتها شده و تمایل به مصرف شیرینی جات را کاهش می دهد.
عزیزی افزود : حبوبات، نان و غلات سبوس دار، شیر، ماست، تخم مرغ و میوه های تازه یا خشک گزینه های بسیار مناسبی برای صبحانه به شمار می روند.